A 13. lenyomat
Magát a Nagy Cheirónak nevező, leghíresebb és legjobban fizetett jövendőmondó 1893-ban érkezett Londonból New Yorkba. Az igazi neve rejtély maradt mindenki számára.Néhány évvel korábban az angol lapok címoldalára került, miután egy falon talált véres kézlenyomatból egy gyilkost azonosítot.
A New York-i újságírók viszont bizonyítékot akartak a jósnő képességeiről. Meghívták, hogy tanulmányozzon 13 tenyérlenyomatot, és mondja meg, milyen emberektől származtak. Cheiró néhány percen belül azonosított 12 lenyomatot, köztük az ünnepelt előadó, Lillian Russelt, akinek személyiségéről is megemlített néhány dolgot.
A 13. lenyomatnál azonban habozott egy kicsit, amire a magyarázata az volt, hogy az egy gyilkos lenyomata, aki saját magabiztosságának fog áldozatul esni, és börtönben hal meg.
A 13.lenyomat Dr. Henry Meyertől származott, aki Tombs börtönében ült gyilkosság vádjával. Később elítélték és pár hónap múlva meghalt az elmebeteg bűnözők intézetében.
A 17-es cella
Az 1860-as és '70-es években Amerika szerte rengeteg munkáslázadás volt. A pennsylvania-i szénbányákban a munkafeltételek borzalmasak voltak, a fizetés napi 50 cent volt.
A munkások megalakították a Mollie Maguires titkos társaságot a bányatulajok ellen. Ők szervezték az első sztrájkot, ami lázadásokba torkollott és közel 150 embert öltek meg.
A tulajdonosok a Pinkerton nyomozóirodához fordultak, és James McParlen titkosügynök beépült a ársaság tagjai közé. Jelentései és bizonyítékai alapján 12 embert letartóztattak és bitófára küldtek. Az egyik elítélt - Alexander Campbell - azonban megesküdött, hogy ártatlan.
Mielőtt kivezették a 17-es cellából, Campbell földet dörzsölt a bal tenyerére és a vakolatra nyomta.
- Ez a kézlenyomat örökre itt marad, bizonyítva az ártatlanságomat. - kiáltotta. Szavait újra és újra elismételte, majd az akasztófához toloncolták. Alexander csak 14 perc múlva halt meg fulladás következtében.
A kézlenyomat, ígéretéhez híven ott maradt. 1930-ban Carbon megye új seriffje, Robert L. Bowman, megesküdött, hogy eltünteti a nyomot. 1931-ben néhány munkás kivéste, majd újravakolták. Másnap reggel döbbenten látták, hogy a lenyomat újra kirajzolódott a nedves vakolaton.
A cellát azóta zárva tartják, csak néhány látogatót engednek be, hogy megnézhessék a máig tisztán kivehető tenyérlenyomatot.